Araç çarpan Çakal "tedavi edildi"

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Şehir Mezarlığı kenarında araç çarpmış halde bulunan yaralı çakalı, tedavi altına alarak, sağlığına kavuşturuldu.

Başta can dostlarımız olan sokak hayvanları olmak üzere birçok yaban hayvanının da sağlığına kavuştuğu Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde bu kez yaralı çakal tedavi edildi.

Şehir Mezarlığı önündeki yol boyunda araç  çarpması sonucu yaralanan çakal, Can Dostları Müdahale aracı ile getirilerek tedavi altına alındı.

Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, yaptıkları tedavi hakkında verdiği bilgide, Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde yaralı çakalın tedavi edildiğini belirterek, ‘’Ekiplerimiz, şehir mezarlığına yakın bir alanda yol kenarında yaralı olarak buldukları çakalı, müdahale aracımızla getirdiler. Her iki arka bacağında kırık tespitinde bulunduk. Gerekli tedaviyi yaptıktan sonra şu an misafir ediyoruz. İyileştikten sonra tekrar doğal ortamına bırakacağız’’ dedi.

Veteriner Hekim Avcı, vatandaşlarımızın bu tür hayvan yaralanmalarına karşı duyarlı olmaları ve en kısa zamanda bildirmeleri halinde birim olarak gerekli tedavi işlemlerinde bulunacaklarını kaydetti.

Veteriner Hekim Avcı, şu ana kadar ayı, tilki ve birçok kuş türü olmak üzere 10’u aşkın yaban hayvanını tedavi ederek, doğal ortamlarına bıraktıklarını sözlerine ekledi.