Arif Susam mesleği bıraktı çömlekçiliğe başladı

Bilecik’in Pazaryeri ilçesini ziyaret eden taverna müziğinin ünlü sanatçısı Arif Susam çömlekçiliği ile ünlü Kınık köyünde çömlek atölyesini gezdi, çömlek yapımı hakkında bilgiler aldı hemen çömlek yapmaya başladı.

https://www.youtube.com/watch?v=Dp6e2QCU3l4

Pazaryeri ilçesinde Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in konuğu olan Arif Susam ilçede 135 yıldır çömlekçilik sanatı ile uğraşan Kınık köyünde çömlek atölyelerini gezdi.

Çömlek ustası Emin Aslan’dan çömlek yapımı ile ilgili bilgi alan ünlü sanatçı çömlek çarkında hem şarkı söyledi hem de çömlek yaptı.

Güzel görüntülere sahne olan Arif Susam’ın çömlek çarkındaki diyalogu herkesi gülümsetirken ünlü şarkıcı “Arif Susam mesleği bıraktı çömlekçiliğe başladı” demesi ortama ayrı bir hava kattı.

Ben seni ölümsüz sevdim parçasını çömlek yaparak seslendiren Arif Susam çömlek atölyesine renk getirdi.

Çömlek atölyesinde hayranlarının fotoğraf çektiğini gören Arif Susam Arabesk müziğinin usta ismi Merhum Müslüm Gürses ile yaşadığı bir anısını anlatırken, Müslüm Gürses’i rahmetle andı.

Pazaryeri İlçesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Arif Susam, “Bilecik’in Pazaryeri ilçesine geldik. Hakikaten çok harika bir yer. Buraya sayın başkanımızı ziyarete geldim. İlçeyi çok beğendim. Biraz önce sayın başkanımız bizi bozcaarmut göletine götürdü. İnşallah buraya baharda da gelip göreceğim. Şu an tamamen buzla kaplı umuyorum baharda daha da çok güzel olur. Kuş sesleri olsun gördüğümüz ağaçlıklar hakikaten gelip görülecek bir yer. İlçeye yeni geldik birkaç yer daha gezeceğiz ben Pazaryeri’ni çok sevdim çok beğendim inşallah başkanıma söz verdim geleceğim Pazaryerine Pazaryeri halkına konser vereceğim. Benim söylememle olmuyor bu güzelliği herkesin gelip görmesi lazım. Ben şahsen o kadar yere gittim Türkiye’de gezmediğim yer kalmadı mesleğim icabı burayı çok sevdim çok harika bir yer ve Pazaryeri helvasıyla bozasıyla çömleği ile çok özellikli Türkiye de hiçbir yerde yapılmayan en kalite ürünleriyle en iyisi Pazaryeri’nde herkese tavsiye ederim” diye konuştu.