Başkan Soydan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

AK Parti Pazaryeri İlçe Başkanı İsmail Soydan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü yayımladığı mesaj ile kutladı.

Haberleri doğru ve tarafsız bir şekilde ortaya koyan basınımızın, toplumun bilgilenmesinde, bilinçlenmesinde, toplumsal barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli payı bulunmaktadır diyen AK Parti Pazaryeri İlçe Başkanı İsmail Soydan yayımladığı mesajında,

“Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla vatandaş arasında bilgi akışını sağlayarak, demokrasinin korunmasında önemli bir görev üstlenmektedir.

Pazaryeri ilçemizin Bilecik’imizin tüm Türkiye’nin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan vatandaşla Doğru tarafsız haber anlayışı ile görevi üstlenen basın mensuplarımızın, yapmış oldukları haber, yorum ve görüşleri bizlere çalışmalarımızda önemli faydalar sağlamaktadır. Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız basındır.

Bu duygu ve düşüncelerimle, başta ilçemizde görev yapan basın mensubu arkadaşlarımızın ve bu kutsal görevi icra eden bütün basın mensubu çalışanlarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim” dedi.