Başkan Tanır’dan kardeş Pazaryeri Belediyesine ziyaret

Bursa Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır kardeş belediye olan Bilecik’in Pazaryeri Belediyesini ziyaret etti.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in misafiri olan Başkan Tanır, Pazaryeri Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgiler alarak kendi çalışmaları hakkında bilgi alışverişi yaptı.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Başkan Tanır’ın yapmış olduğu ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirerek ziyareti için Başkan Tanır’a teşekkür etti.

Başkan Tekin, “Kardeş belediyemiz olan Kestel Belediye Başkanı Sayın Önder Tanır Belediyemizi ziyaret ederek bizleri onurlandırdılar. Daha önce Kestel Beleyesi ile pazaryeri ilçemizde kardeş şehir belediye kapsamında birçok projeler yapıldı. Başkanımız ziyareti kapsamında kendisi ile birçok projemizin istişaresini yaptık ve kendisinden destek sözü aldık. Ziyaretleri ve destekleri için değerli başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Pazaryeri İlçesine ilk kez geldiğini dile getiren Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, ilçede Bozcaarmut göletini Küçükelmalı Tabiat Parkını’da incelemelerde bulundu

Küçükelmalı Tabiat Parkında Pazaryeri Belediyesi ve Doğa Koruma Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğünün yürüttüğü projeleri kapsamında tamamlanan çalışmaları inceleyen Başkan Tanır, Belediye Başkanı Zekiye Tekin ile yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Kınık Köyünde çömlek atölyelerini de gezen Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır çömlek yapımı hakkında bilgiler aldı ve çömlek tezgahında çömlek yaptı.

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, “Pazaryeri belediye başkanımıza ziyarete geldik meclis üyelerimiz ve başkan yardımcısı arkadaşlarımızla. Kardeş Belediyecilik hukuku çerçevesinde neler yapılabilir onları sayın başkanımızla istişare ettik. İnşallah bu ziyaretleri arttırmak suretiyle iki belediye arasında daha güzel görüşlerin, işbirliğin olduğu her iki ilçenin halkımızın huzurunun refahının mutluluğu için güzel işlere imza atmak adına güzel bir ziyaret oldu misafirperverlikleri için ben başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum. İnşallah bu ziyaretlerin artmasını istiyoruz” diye konuştu.

Başkan Tanır’a Pazaryeri Belediyesi ziyareti kapsamında Başkan yardımcıları Haluk Kürel, Hasan Aras,  Kestel Bilecikliler Derneği başkanı Mehmet Doğru, Kestel Belediyesi Meclis üyeleri katıldı.

Başkan Tanır’dan kardeş Pazaryeri Belediyesine ziyaret