Başkan Tekin, çağrıda bulunmuştu “Pazaryeri halkı duyarsız kalmadı.”

24 Ocakta Elazığ ve Çevresinde meydana gelen 6.8’lik depremde ihtiyaç sahiplerine iletilmek üzere Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in başlatmış olduğu kampanyaya ilçe halkı duyarsız kalmadı.

Başkan Tekin 26 Ocak’ta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile “Pazaryeri ilçesi olarak deprem bölgesine iletilmek üzere battaniye, bebek bezi, örme patik ve ihtiyaç ürünleri kampanyası başlatmış bulunmaktayız” diyerek başlattığı kampanya ya ilçe halkı büyük destek gösterdi.

Deprem bölgesindeki vatandaşların temel ihtiyaç maddelerine değinen Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Elazığ ve Çevresinde kış ayı nedeni ile geceleri -15leri bulan hava sıcaklığı nedeni ile özellikle battaniye, bebek bezi, örme patik gibi kişisel eşyalar üzerine Pazaryeri Halkından yardım talebinde bulundu. İlçe halkı Başkan Tekin’in yardım kampanyasına hemen destek vererek bir nebzede olsa deprem bölgesine iletilmek üzere yardımda bulundu.

Yardım kampanyasının bu gün de devam edeceğini belirten yetkililer bu gün akşamüzeri toplanan Temel ihtiyaç maddeleri Deprem Bölgesine gönderileceğini belirttiler.