Başkan Tekin’in 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Başkan Tekin’in 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Bilecik’in Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yılı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Zekiye Tekin, 106 yıl önce Çanakkale’de bu milletin bağımsızlık için topyekûn direnişini tüm dünyaya büyük bir zaferle gösterdiğini milletimizin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır ve eşine az rastlanır tarihe altın harflerle yazılan bir zaferdir ifadesinde bulundu.

Başkan Tekin yayımladığı mesajında, “Türk toplumunda millet olma bilincinin tohumlarının atıldığı ve Kurtuluş Savaşı'nın kazanılması adına önemli bir mesafe kat edildiği Çanakkale zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır.

Çanakkale; Bu destanı yazan kahraman milletimizin savaşta dahi insanlığını unutmadığını Milletin, imkânsızlıkları ve olumsuzlukları yenecek derecedeki vatan sevgisi “Çanakkale geçilmez” dediği, tüm dünya milletlerine gösterdiği bir yerdir.

Çanakkale Zaferi ırkları, renkleri ve dilleri değişik, çeşitli milletlerden oluşan işgal ordularının saldırılarına karşı var gücü ile karşı koyan milletimizin yazdığı kahramanlık örneğidir. Şehitlerimizin emanetine sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımalıyız.

Bu düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünü kutluyor, bize bu mukaddes vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı ve tüm şehitlerimizi, , Şehitler Günü’nde rahmet ve şükranla anıyorum”  dedi.

Başkan Tekin’in 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı