Başkan Tekin, Müjdeyi verdi “Cumhurbaşkanımız takipçisi”

Başkan Tekin, Müjdeyi verdi “Cumhurbaşkanımız takipçisi”

Bilecik’in Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, AK Parti Bilecik İl Başkanlığının haftalık toplantısında Pazaryeri İlçesinde kurulacak fabrikalar hakkında bilgiler verdi.

İlçede 4 tane yeni fabrikanın açılacağını dile getiren Belediye Başkanı Zekiye Tekin gerçekleşen toplantıda şu açıklamayı yaptı.

Pazaryeri İlçesine 150 milyon liralık yatırımın kazandırıldığını dile getiren Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “Geçtiğimiz aylarda Pazaryeri Organize Sanayi Bölgemizde kurulması planlanan 4 tane fabrika ile anlaşma yapıldı. Bu fabrikalar proje aşamaları tamamlandı ve çok yakında inşaatları başlayacak.  Bu fabrikalar ilçemizde iş istihdamını bir nebzede rahatlatacak. 4 fabrikamız ile ilk etapta beş yüz vatandaşımız iş sahibi olacak fabrikalar kademeli olarak 1500 2000 kişi çalıştıracak. Kurulan fabrikalarımız sayesinde ilçemizdeki göçü bitirmeyi hedefliyoruz. Sanayi bölgemizde kurulacak diğer bir fabrikada SİNBO Küçük Ev Aletleri fabrikası olacak. Bu fabrika ile birlikte ilçemiz kadınları evlerinde çalışarak para kazanma şansını yakalayacak. SİNBO fabrikasının ilçemizdeki projesi, durumu hakkında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bilgiler verdik yaptığımız görüşmede ilçemiz için olumlu yanıtlar aldık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan konunun takipçisi olacağını belirtti. İlçemize verdikleri desteklerinden ötürü başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Milletvekilimiz Sayın Selim Yağcı’ya İl Başkanımız Sayın Serkan Yıldırım’a ve ilçe başkanımız İsmail Soydan’a teşekkür ediyorum” dedi.