Başkan Tekin’in muhtarlar günü mesajı

Bilecik’in Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

“Muhtarlar sevinçte, hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmet edendir” diyen Belediye Başkanı Zekiye Tekin yayımladığı mesajında, "Özveri ile faaliyetlerini sürdürmekte olan ve yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesi, toplumsal hayatımızın en önemli unsurlarından biridir.

Muhtarlarımız yerel yönetimlerin vazgeçilmez yapı taşı, mahallelerimizin ve bölge halkının, haklarını korumak üzere inandığı ve seçerek görevlendirdiği güvenilir kişidir.

Muhtarlarımız, köy ve mahallelerde devlet ile vatandaş arasında bir köprü vazifesi görmekte, en ücra yerleşim yerlerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak sevinçte, hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmet edendir.

Belediyemiz ile vatandaşlarımız arasında yerel yönetimin en önemli paydaşlarım ve yol arkadaşlarım olarak gördüğüm, el ele birlikte geleceğe yürüdüğümüz muhtarlarımızla çok güzel hizmetlere imza  atmaya da devam edeceğiz.

Başta Pazaryeri ilçemizdeki köy ve mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum " ifadelerine yer verdi