Gündem

Başkan Soydan vefatının 84 yılında Mehmet Akif Ersoy’u andı

AK Parti Pazaryeri İlçe Başkanı İsmail Soydan, Mehmet Akif Ersoy’u anma haftası ve milli şairin vefatının 84. yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Büyük bir mücadele ile kazanmış olduğumuz İstiklal Savaşımızı, muhteşem mısralarıyla ebedileştiren fikir ve edebiyat adamı Mehmet Akif Ersoy; bu toprakların ruhunu, bu milletin özünü yansıtan İstiklal Marşı’nı kalemiyle değil; yüreğiyle yazmıştır diyen AK Parti İlçe Başkanı Soydan, O’nun yazdığı İstiklal Marşı, parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin, yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır dedi.

Başkan Soydan yayınladığı mesajında, “Milletimizin azim ve kararlılığının sembolü olan İstiklal Marşımızı yazarak adeta Kurtuluş Savaşımızın bildirisini yayınlayan; istiklal ve istikbalimiz için vatan topraklarının her karışında işgale karşı verilen mücadelede ortak sesimiz ve vicdanımız olan Mehmet Akif Ersoy milli ve manevi değerlerimizin değişmez temel unsurları arasındadır.

En zor şartların, çözülmenin ve umutsuzluğun hâkim olduğu bir dönemde Millî Mücadele ruhunun canlanmasına ömrünü adayan Milli Şairimiz, geçmişte ve bugün olduğu gibi gelecekte de eserleriyle fikir dünyamızı aydınlatmaya devam edecektir.

Vatan sevgisi ve bağımsızlık aşkıyla kaleme aldığı İstiklal Marşı’nı milletimize hediye eden Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 84. yıl dönümünde rahmet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu