Gündem

Başkan Soydan’ın 10 Aralık İnsan Hakları Günü mesajı

AK Parti Pazaryeri İlçe Başkanı İsmail Soydan, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

10 Aralık 1948’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda İnsan Haklar Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilmesi nedeniyle 10 Aralık ‘Dünya İnsan Hakları Günü’ olarak kutlanmaktadır diye vurgulayan Başkan Soydan, Bir ülkenin uygarlık düzeyi, bilim ve teknoloji alanındaki başarıları kadar, insan haklarına gösterdiği saygıyla ölçülmektedir dedi.

Yayımladığı mesajında insan haklarının barış ve huzurun teminatı olduğunu belirterek, “İnsan hakları, kişiyi kendi özüyle yaşatacak kurallardır. İnsanın insana hükmetmesi, onu ezmesi insan onuruna yakışmayan ve kabul edilemeyecek bir davranıştır ifadesinde bulundu.

İnsanın en yüce değer olarak görüldüğü anlayışla kaleme alınan ve Birleşmiş Milletler üyesi devletler tarafından imzalanan beyanname; insanlık tarihinin geçmişten gelen mücadele ve arayışları neticesinde oluşturulmuş, tüm insanların ortak güvencesi olarak adeta insan haklarının anayasası hüviyetini almıştır.

Bu çerçevede devlet ve millet olarak insan hak ve özgürlüklerini benimseyerek sahip olduğumuz farklılıkları sevgi, saygı ve hoşgörü ekseninde birer zenginlik olarak görme ve bu değerleri ülkemizi çok daha güçlü kılacak şekilde geleceğe taşıma azim ve kararlılığındayız.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturunu kendine ilke edinen devletimiz, bugüne kadar demokrasimizin daha ileri standartlara kavuşması ile tüm vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerden eşit şekilde yararlanabilmesi için çalışmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; insan hakları ihlallerinin olmadığı, sevgi ve kardeşliğin egemen olduğu bir dünya temennisiyle başta Milletimiz olmak üzere tüm dünya milletlerinin insan hakları gününü kutluyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu