Gündem

Başkan Soydan’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü mesajı

AK Parti Pazaryeri İlçe Başkanı İsmail Soydan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 82. Ölüm yıl dönümüyle ilgili bir mesaj yayımladı.

Başkan Soydan, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. yılında rahmet, minnet  ve şükranla anıyoruz.  Yıldönümünde hepimize düşen en büyük görev, Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır. “ifadelerine yer verdi.

Başkan Soydan yayımladığı mesajında, “Yurdumuzun ve Milletimizin tam bağımsızlığı için verilen, sonu Cumhuriyetimizin kuruluşu ile taçlandırılmış istiklal mücadelemizin baş komutanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde minnet ve rahmetle yad ediyoruz.

Türk milleti’nin bağrından çıkardığı Atatürk, son nefesine kadar milletimizin her alanda yücelmesi için çaba göstermiş, ileri görüşlülüğü, eserleri, barışçı kimliği ve evrensel düşünce yapısı onu dünyanın saygın liderlerinden biri haline getirmiştir. Ulu Önder Atatürk, kurtuluş savaşı ile Türk Milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, Cumhuriyet ile de Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır.

Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı, Türk milletinin gönlünde ebediyete kadar yaşayacak olan Ata’sı, şanlı ordumuzun ebedi başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve özlem ile anıyoruz. Ruhu şad olsun. Başta büyük Atatürk olmak üzere bu toprakları bizlere vatan yapan, bağımsızlık mücadelemize ortak olan tüm

kahramanlarımızın aziz ve yüksek hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu