Gündem

Başkan Soydan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Pazaryeri İlçe Başkanı İsmail Soydan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Türk halkı olarak sahip olduğumuz vatan sevgisi ve özgürlük aşkı, dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir diye ifade eden AK Parti ilçe Başkanı Soydan, “Ülkemizin aydınlık geleceğinin temelini oluşturan, Cumhuriyet Milli Hâkimiyettir ilkesiyle yola çıktığımız, Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı Milli Mücadele  Kurtuluş ve İstiklal ateşiyle başlayıp, Cumhuriyetin ilanı ile nihai hedefine ulaşmış Türkiye Cumhuriyetinin 97. yılına büyük bir gururla ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız” dedi.

Başkan Soydan yayımladığı mesajında, “”Gazi Mustafa Atatürk’ün “En Büyük Eserimdir” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümüne erişmenin engin gururunu, onurunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Türk Milletinin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir.

Bu düşüncelerle ülkemizin gurur günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha tebrik ediyor, Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle bir kere daha anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu