Gündem

Başkan Tekin, hüzünlü aileyi ziyaret etti

Türk gemisine korsan saldırısında kaçırılan 15 kişinin isimleri belli olurken, bunlardan birininde Pazaryeri ilçesinden Gökhan Buran (37) olduğu öğrenildi.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, olayın duyulması ile birlikte hüzünlü Buran ailesini yanlız bırakmazken, annesi Aliye ve eşi Nadire Buran’ın bir an olsun yanından ayrılmadı.

Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “Gökhan kardeşimizden ve esir alınan diğer mürettebattan hayırlı haber bekliyoruz. Gökhan’ın annesi Aliye yengemiz ve eşi yeğenim Nadire’nin yanındayım. Üzüntü içinde olan anne ve eşi Nadire buran cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘ın olaya el koyduğuna inandıklarını ve hayırlı haberlerini vereceklerini Ümit ediyoruz devletimize güveniyoruz diyorlar” diye ifade ederken Başkan Tekin “Birisi ilçemizden olmak üzere 15 vatandaşımız dün gece Batı Afrika ülkesi Gine açıklarında Gine açıklarında M/V Mozart isimli bir Türk gemimizde Nijerya uyruklu silahlı korsanlar tarafından rehin alınmıştır. ilk olay anından beri Pazaryeri ilçemizde ikamet eden Gökhan Buran kardeşimizin ailesini evlerinde ziyaret ederek annesi Adile ve Eşi Nadire hanım ile hüzünlerini paylaştık. Milletvekilimiz Sayın Selim Yağcı’da ailemiz ile görüşerek Ülke olarak gerekli Politik adımların atıldığını Gökhan Buran kardeşimizin ve 14 denizci kardeşimizin salimen Türkiye’ye dönmesi için tüm imkanlarımız seferber edildiğini iletti. 15 denizcimizin ailelerin hüzünlerini paylaşıyorum geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Malesef ki bu üzücü olay da 2 gemi mürettabımız da korsanlar tarfından öldürülmüştür. Hayatını kaybeden denizcilerimize Allah’tan rahmet acılı ailelerine sabırlar diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu