Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde ilçe girişinde bulunan Gazi Refik Özberber caddesisin kesiştiği yerde bulunan Baş Pehlivan Hüseyin Makarnacının heykeli vatandaşlardan gelen yoğun tepki üzerine Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in talimatı ile yerinden sökülmüştü.

Sökülen heykelin bulunduğu alan uzun zaman boş kalırken, yerine aydınlatmalı Ay ve Yıldız yapıldı.

Yapılan çalışma ilçe estetiğine güzel bir görünüm kazandırırken Belediye Başkanı Tekin,  meydana yeni yapılan Ay ve Yıldız’ın gece çekilmiş fotoğraflarını paylaştı.

Konu ile ilgili paylaşımında “Sevdamız Pazaryeri,  İlçemize çok yakıştığını düşünüyorum.  Güzel ilçemize hayırlı uğurlu olsun” diyen Belediye Başkanı Tekin, “Pazaryeri ilçemizin girişinde zamanında yapılan Baş Pehlivan Hüseyin Makarnacı heykeli ile ilgili yüksekliğinden dolayı kavşakta sürücülerin görüş açısını engelleyen çok şikayetler aldık.  Belediyemiz gelen şikayetleri değerlendirip heykelin bulunduğu yerden söküp, heykelde kültürümüze uygun gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra Baş Pehlivan Hüseyin Makarnacının heykelini ilçemiz spor kompleksinin önüne yerleştireceğiz. Bu gece görüyorsunuz ki ilçe girişimize yapılan Ay ve Yıldız’dan oluşan söktüğümüz heykelin yerine ilçemize laik olanı yaptık” dedi.