Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde her hafta kurulan ilçe pazarına vatandaşlar Korona virüs (Covit-19) tedbirleri kapsamında 25’şer kişilik gruplar halinde alındı.

Pazaryeri’nde her hafta kurulan ilçe pazarında artan vaka sayıları sonrası tedbirler artırılırken, pazara vatandaşlar 25’şer kişilik gruplar halinde alındı.

Pazara giren vatandaşların ilk önce Pazaryeri Devlet Hastanesine bağlı sağlık ekipleri tarafından ateşleri ölçülürken, ardından dezenfekte edildiler.

İçeride sosyal mesafe kuralı neticesinde yoğunluk yaşanmaması için çözüm olarak girişler 25’er kişi olarak şekilde ayarlandı. Pazar giriş ve çıkışlarına kurulan barikatlardan vatandaşlar belediye ekipleri tarafından içeri alınırken, bu çalışmaları Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin yerinde inceledi.

“Mesafe kurallarına uyarak, 25’er kişi halinde pazarımıza vatandaşlarımızı alıyoruz”

Pazarda basın mensuplarına bir açıklama yapan Başkan Tekin, “İlçemizde kaymakamlığımız, belediyemiz ve Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından Korona virüs (Covit-19) tedbirleri her zamanki gibi devam ediyor. Kasım ayındaki dalganın biraz daha yükselmesinin nedeniyle ilçemizde tedbirleri biraz daha sıkılaştırdık. İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Kararları neticesinde sokaklarca, kahve önlerinde sigara içme yasağının gelmesiyle tedbirler daha da arttırdık. Lokanta, kahve gibi vatandaşların yoğun kullandığı umuma açık yerlerde daha tedbirli olmalarını, maskeye mesafe kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz.  Gördüğünüz gibi ilçe halk pazarımızda vatandaşlarımızda sağ olsunlar tedbirlerimize riayet gösterip kurallara uyuyorlar. Hiçbir sorun çıkarmadan sıralarını bekliyorlar. Mesafe kurallarına uyarak, 25’er kişi halinde pazarımıza vatandaşlarımızı alıyoruz. İnşallah kısa sürede bu virüsten ülke olarak ilçe olarak kurtuluruz eski günlerimize geri döneriz diye düşünüyoruz” dedi.

Öte yandan ilçe halkı da bu kuralların uygulanmasından memnun olarak, ekiplere teşekkür ettiler.