Gündem

Başkan Tekin “Pazaryeri’nde yağmurlar başlamadan tarla ve arazi yolları bitecek”

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde tarla yollarının yapım çalışmaları devam ederken Belediye ekipleri çalışmaları yağmurlar başlamadan önce bitirmeyi hedefliyor.

Pazaryeri ilçesine bağlı Avşar, Ümmet, Akçaalan, Gerdirme, Karadiken, Doğanlar, Sinekli ve Ilıca mevkiinde çalışmalarını hızlandıran Pazaryeri Belediyesi Ekipleri tarla yollarının yanı sıra tarlaların su baskınlarından korunması amacı ile yapılan yolların yanına hendek ve menfez yaparak çiftçilerinin arazilerinin su baskınlarından korumayı amaçlıyor.

Konu ile ilgili bir İHA’ya açıklama yapan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “İlçemizdeki arazi yollarının yapım çalışmaları ekiplerimizce devam ediyor. Vatandaşlarımızın yağışlar öncesi tarla yollarının dar olması, bozuk olmasından ve su baskınlarından korumak amaçlı yaptığımız çalışmaları yağmurlar başlamadan önce bitirmeyi hedefliyoruz. İlçe halkımıza sözümüz vardı Pazaryeri ilçesinde bozuk arazi yolu kalmayacak diye inşallah çalışmalar tamamlanınca çiftçilerimiz tarlalarına araçları ile zorlanmadan gidecekler. Yapılan çalışmalarımız çiftçilerimize ve halkımıza ürünlerinde bereket olarak dönüş sağlayacak” diye ifade etti.

İHA – İhlas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu