Gündem

Başkan Tekin’in Sarıkamış şehitlerini anma günü mesajı

Bilecik’in Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Sarıkamış Harekatı’nın 106’ncı yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle andı.

Sarıkamış’ın Türk toplumunun her kesimini derinden etkileyen acı bir hatıra olduğunu belirten Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “Sarıkamış Harekatı” Birinci Dünya Savaşında Kafkas Cephesinde yaşanan ilk ve en büyük kara harekâtı olarak tarihe geçmiştir dedi.

Başkan Tekin, yayımladığı mesajında, “22 Aralık 1914 Sarıkamış Harekâtı, memleketimizin dört bir yanından, kutsal bildiği değerler uğruna canını feda etmekten çekinmeyerek vatan sevdasıyla vazifeye koşan Mehmetçiğin ölümsüzlük destanıdır.

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır!”  diyerek bu toprakları vatan kılma adına, çetin kış şartları altında, on binlercesi tek kurşun bile atamadan Sarıkamış’ta şehadet şerbeti içen yaklaşık 90 bin şehidimiz, aziz milletimizin gönlünde çok müstesna ve ulvî bir yere sahiptir. Şehitlerimizi şahadete erişlerinin 106. sene-i devriyesinde milletçe şükran ve minnetle anıyoruz.

Vatan sevdasıyla ölümü hiçe sayan bu kahramanlar, nesiller boyu saygı ve minnet duygularıyla hatırlanmaya devam edecektir.

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, Sarıkamış’ta ve yurdun her köşesinde kahramanlık örneği göstererek adını tarihe yazdıran tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor şükran ve minnetle anıyorum. Ruhunuz şad mekanınız cennet olsun.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu