Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “yaralılar vardı tedavileri yapıldı”

Bilecik’in Pazaryeri Belediyesi İlçede başıboş gezen sokak hayvanlarının Aşılarını ve yaralı olanları da tedavi ettirdi.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in talimatı ile Pazaryeri İlçesinde Başıboş gezen sokak hayvanları İlçeye gelen Veteriner ekiplerce kontrol den geçirildi.

Sokak Hayvanlarına veterinerlerce  karma, kuduz aşısı ve parazit aşıları yapılırken yaralı olan hayvanlar da tedavi edildi.

İlçenin en büyük sorunlarından biri de hayvan barınağı olduğunu belirten Başkan Tekin,

“Pazaryeri İlçemizin sorunlarından bir tanesi hayvan barınağının olmamasıdır. Pazaryeri Belediyesi ilçemizde bir hayvan barınağı yapılması için proje hazırlıyor ve bu projeyi kısa zamanda hayata geçirip Sokak hayvanlarını tek bir yerde toplayıp düzenli bakımlarını gerçekleştireceğiz” dedi.

Sokak Hayvanlarına gerekli aşılamaların yapıldığını aktaran Başkan Tekin, “Sokak Hayvanlarımız ilçemizde bir hayli fazla sağdan soldan ilçemize bırakılan hayvanlardan dolayı ilçe halkımız tedirgin oluyordu. Pazaryeri Belediyesi olarak bizlerde hayvanlardan bulaşacak hastalıklara karşılık ve onların sağlıkları açısından ilçemizde bulunan sokak hayvanlarına karma, kuduz aşısı ve parazit aşıları yaparak bazı hastalıkların yayılmasını azaltmak için böyle bir uygulama yaptık. Bu uygulama ile hiçbir canlı sokak hayvanına zarar verilmemiştir bu aşıların yanı sıra yaralı olan hayvanlar ise görev yapan veterinerler tarafından tedavileri yapılarak tekrar zarar verilmeden salınmıştır” ifadelerinde bulundu.