Gündem

Belediye Başkanı Zekiye Tekin'in Mekke'nin Fethinin yıl dönümü mesajı

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Mekke’nin Fethinin yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.


Mekke’nin fethi ile aynı zamanda gönüllerin de fethedildiğini ifade eden Başkan Tekin, Mekke’nin Fethinin; yeryüzü tarihinin değiştiği ve yeryüzünde adaletin tecelli ettiği müstesna günlerden biri olduğunu söyledi.

Başkan Tekin, mesajında, “Mekke, fetihle birlikte gerçek kimliğine kavuşurken, yüce dinimiz İslam tarihi açısından da bir dönüm noktası olmuştur. Mekke, bu fetih ile şirkten ve putperestlikten arınarak manevi bir şehir olma özelliğine kavuşmuştur. Bu fetihten sonra diğer fetihler arka arkaya gelmiş ve İslam, üç kıt’aya hızla yayılmaya başlamıştır” dedi.


Hem idareciler hem de yönetilenler olarak Mekke’nin fethinde çıkarılacakları çok derslerin olduğunun altını çizen Başkan Tekin, mesajın devamında ise, “Bu anlamda gönülleri fethetmenin arzusuyla vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu da ancak adalet ve hakkaniyeti gözeterek olur. Bunun için hizmetlerimizin herkese eşit bir şekilde ulaşması için var gücümüzle çalışıyor, özen gösteriyoruz. Zulmü sona erdiren ve gönüllerin fethini sağlayan Mekke’nin fethinin yıl dönümünü tebrik eder, İslam coğrafyasının pek çok noktasında yaşanan zulümlerin son bulmasını Allah’tan diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu