Gündem

Beton mikserleri atıklarını yok kenarına boşaltıyor

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde bir beton mikseri artık betonlarını Pazaryeri ile Bursa’yı bir birine bağlayan karayolunun hemen dibine boşaltarak bu kadarına da pes dedirtti.

İlçeye bağlı Gümüşdere köyünde yaşanan olayda köy halkının dönüş yaptığı alana beton mikserleri tarafından artık beton döküldü.

Gümüşdere köyü ana cadde olmasından kaynaklanan ve köy içinin dar olması nedeni ile büyük ve küçük araçların dönüş için kullanıldığı köyün hemen yanında bulunan geniş alan beton mikserlerinin atık betonları dökmesi nedeni ile dönüş yapan sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Beton dökülen yerin ana yola çok yakın olması dikkatlerden kaçmazken, köylüler betonu döken firmanın cezalandırılmasını istiyor.

Gümüşdere köyünde yaşayan ve bu alanı dönüş için kullanan vatandaşlardan Ahmet Kırmızı, “Köyümüzde büyük araçların dönmek için kullandığı bu alana beton mikserleri tarafından görmüş olduğunuz beton gelişi güzel bir şekilde bırakılmış. Büyük araçlar burada dönmekte zorlanıyor demeyelim dönme imkanları hiç sıfır derecede benim aracım küçük olduğu halde ben bile buradan dönmekte zorluk çekiyorum” dedi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu