Bilecik’te bayramda mesire alanları doldu taştı

https://www.youtube.com/watch?v=FMld4wid83U

Bilecik’te Bayramda mesire alanları yoğun ziyaretçi akınına uğrarken bazı vatandaşlar ise mesire alanlarında yer bulamadı.

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde bulunan doğası ve eşsiz manzarası ile Bilecik’in en gözde mesire alanlarından olup en çok ziyaretçi ağırlayan Bozcaarmut Göleti, başta Bursa, Eskişehir, İstanbul, Sakarya, İzmir ve Ankara’dan gelen ziyaretçiler nedeni ile bayramda boş kalmadı.

Bozcaarmut Göletinde Kamp kuran ve bayramı burada geçiren vatandaşlar çam ağaçlarının gölgesinde gün boyu piknik yaparak gölette balık tuttular oyunlar oynayarak gün boyu eğlendiler.


Bozcaarmut Göletine ziyaret gerçekleştiren Bursa’da ikamet eden Fatih Biçer, “Bilecik Pazaryeri İlçesinin Bozcaarmut köyünde böyle bir baraj olduğunu keşfettik. Daha önceden pek bilmiyorduk. Ama sosyal medyada birazcıkta haberlerde olsun güzel bir haberleri yapılmış gerçekten ferah bir yer aileniz ile gelip güzel bir zaman geçirebileceğiniz hoş bir mekan. Tabi bir takım eksikleri var ama bu eksiklikler söz konusu edilemez sonuçta doğa ile iç içesiniz. Gelirken tedarikli geleceksiniz suyunuzu, yiyeceğinizi içeceğinizi yanınızda getireceksiniz çünkü merkeze biraz uzak doğa ile iç içe olduğu için. Güzel bir mekan ferah bir mekan herkese tavsiye ederim şehrin yoğun temposundan kaçıp burada hoş sohbet edip güzel bir vakit geçirebilirsiniz özellikte balık oltanızı alıp güzel balıklar tutup afiyetle yiyebilirsiniz herkese tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Bozcaarmut göletine Bursa’dan ilk defa geldiğini belirten Musa Demirel ise “ Böyle güzel doğa harikası bir yer. Mübarek kurban bayramında kısa gün olsa da tatilimizi değerlendirelim istedik herkese tavsiye ederim gerçekten çok güzel bir yer” diye ifade etti.

Öte yandan Pazaryeri İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler ise Bozcaarmut göletinde denetimler yaparak Piknik için gelen ziyaretçilere sosyal mesafe kurallarına uymaları ve maske takmaları konusunda sürekli gün boyu uyarılarda bulundular.