Bilecik’te kurulan grup ile Türkiye’deki yaban hayatını görüntülüyorlar.

Bilecik’te doğasever vatandaşlar tarafından Sosyal Medya Hesaplarında Bilecik Yaban Hayatı ve Ekoturizm adıyla kurdukları grup ile hem Bilecik’te hem de Türkiye’de görüntüledikleri Yaban hayvanlarının ve Bitki türlerinin tanıtımlarını gerçekleştiriyorlar.

Bilecik Yaban Hayatı ve Ekoturizm grubu yöneticisi Hakan Ertürk, grupta Bilecik’ten ve Türkiye geneli 312 üye bulunduğunu ve Doğasever üye sayısı her geçen gün artığını belirtti.

Kurdukları grup hakkında bilgiler veren Ertük, “İlk başta Bilecik’teki doğal güzellikleri ve yaban hayvanlarını Sosyal Medya hesaplarımızda paylaşmayla başlayan bu serüven diğer doğaseverlerin grubumuza üye olması ile devam etti. Şu an için 312 üyemiz var Türkiye’nin her ilinden bir arkadaşımız bulunuyor onlarda illerindeki çektikleri doğa, yaban hayatı ve bitki türlerini grubumuz ile tanıtma fırsatı buluyor. Bazen olsun ilk türler bazen ise her zaman karşılaştığımız türler oluyor ama doğada gezinti yapmak güzel oluyor. Doğasever arkadaşlarımız grubumuza davet edip daha da büyümek istiyoruz ülkemizdeki güzellikler paylaşınca bilinir grubumuza üye olarak görüntüledikleri güzellikleri bizler ile paylaşan grup üyesi arkadaşlarımıza bizlere destek oldukları için teşekkür ediyorum” diye ifade etti

Grup üyeleri Mayıs ayında çektikleri Yaban hayvanlarını fotoğraflarını paylaşırken birbirinden güzel görüntüler ortaya çıktı.