Bilecik’te “ses yok sesini çıkaran yok”

Burası Kasaba değil kent diyerek bir uygulamayı bitiren Bilecik Belediyesi Sokak aralarında yapılan Cenaze, Etkinlik ve Su kesintilerin yapıldığı anonsları kaldırdı.

31 Mart Yerel seçimler sonrası aldığı kararlar doğrultusunda ilçede Bilecik Belediye’sinde bulunan Osmanlı figürlerini kaldıran Bilecik Belediyesi bu kez de Burası kasaba değil kent diyerek Bilecik halkının Cenaze duyurularını su kesintisi ve etkinlik duyurularının yapıldığı ve Bilecik’te her mahallede ve sokak ta bulunan Anons sistemini bitirerek sms uygulamasına geçti.

Geçtiğimiz günlerde Belediyenin web sitesinden duyurulan haber de Anonsların kalktığı ve artık duyuruların sms yolu ile yapılacağı açıklandı.

Bilecik'te bazı vatandaşların cep telefonu kullanmadığı görünürken bazıları da gelen smsleri kime okutacakları merak konusu olurken, vatandaşlar eski anons sisteminin tekrar faaliyete geçmesini istiyor.

Bilecik’teki anons sisteminde eskiden bir sorun arıza oluştuğunda Eski Belediye yönetimini şikayet yağmuruna tutan bazı vatandaşların ise kaldırılan anons sistemi ile ilgili bir açıklama ve paylaşım ve eleştiri yapmamaları da Bilecik’te ayrı bir gündem konusu oldu. Bazı vatandaşlar ise Bilecik’te ses yok sesini çıkaran yok ifadelerinde bulundu.