Bilecik’ten Avrupa’ya ve Doğu Asya’ya uzanan şifa kaynağı

Bilecik’te doğal ortamda toplanan bitkilerden yapılan Kantaron yağı Avrupa ülkelerinin ve Doğu Asya ülkelerinin şifa kaynağı oldu.

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde bulunan Buğra Aktar, Ersin Çimen, Osmaneli ilçesi ve civar köyleri dağlarından topladığı Kantaron bitkisinden ürettiği yağ ile yabancı ülkelerde yaşayan hastaların umudu oldu.

En çok siparişi tanıdıklar vasıtası ile Almanya ve Çin’e gönderdiğini aktaran Ersin Çimen, “ Osmaneli ilçesinde yılın belirli aylarında eşim ile birlikte dağlık kesimlerden topladığımız Kantaron bitkisi yağını tanıdıklar vasıtası ile başta Almanya ve Çin’e yolluyoruz. Kantaron yağı İçildiğinde Mide, ülser, gastrit, reflü, sinir, stres panik atak menopoz adet düzensizliğine kadar faydası vardır. Sürüldüğünde ise Eklem ağrılarına yanıklara yaralara iç ve dış basura pişiklere faydası vardır. İsteyen vatandaşlar ise kurutup çay gibi içilir zeytinyağına koyulup bekletildiğinde yaralara basür tedavisinde ağrılar iyi geliyor. Tamamen doğal olan Kantaron yağı tam bir şifa kaynağı” dedi.