Bilecik’in Pazaryeri ilçesi son günlerde yatırımcıların gözdesi olurken bugün Bilecik Valisi Bilal Şentürk tarafından imzalanan protokol ile Pazaryeri OSB’ ye 4 yatırımcı daha geldi.

Pazaryeri Kaymakamlığında yatırımcılar ile bir araya gelen Vali Şentürk, önce firma yetkileri ile protokol imzalayarak daha sonra firma yetkilerinden firmaların faaliyetleri konusunda bilgiler aldı.

Organize Sanayi Bölgesinde 4 firmaya 187 bin metrekare alan tahsis edilirken, bu Firmalar ilçeye toplamda 134 milyon lira yatırım yapacaklar.

Pazaryeri Organize Sanayi Bölgesine yeni kurulacak fabrikalar Tel Çivi, Fan ve İklimlendirme Cihazları, Kablo ve Kablo Gruplama ve İplik üzerine kurulacak olup toplamda 650 kişiye iş istihdamı sağlanacak.

Firmalar ile Protokol imzalarını Bilecik Valisi Bilal Şentürk tarafından atılırken, imza törenine, Pazaryeri Kaymakamı Berker Çırak, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, OSB Müdürü Muammer Yıldırım, AK Parti Pazaryeri İlçe Başkanı İsmail Soydan, Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Pulat, Alaattin Emral, ve Firmaların yöneticileri katıldı.