Gündem

Hayırsever vatandaştan sokak hayvanlarına yem desteği

Bilecik’in Pazaryeri ilçesi son yılların en soğuk günlerini yaşanırken, köylerdeki sokak hayvanlarına yem desteği Bozüyüklü hayırsever vatandaştan geldi.

İlçeye bağlı Gümüşdere köyü son günlerde başka yerlerden atılan sokak hayvanları ile dolup taşarken köylüler kendi imkanlarıyla sokak hayvanlarını besleyerek soğuk günlerde yalnız bırakmadı.

Sosyal medyada sokak hayvanlarının fotoğrafını paylaşan köy sakinlerine yem desteği Bozüyük’te ikamet eden hayırsever vatandaş Abidin Turfan’dan geldi.

Gümüşdere köyündeki sokak hayvanlarına yem temin eden Abidin Turfan, “Sosyal medyada gördüğüm fotoğraftan çok etkilendim. Bir tarafta sokağa atılan can dostlarımız bir taraftan ta onlara bakmaya çalışan köylü vatandaşlarımız. Elimizden geldiği kadar bir nebzede olsa sokak hayvanlarına yem temin ettim. Can dostlarımıza bu soğuk günler de herkesin yardımcı olması lazım. Köylü vatandaşlarımızın sokak hayvanlarına gösterdiği ilgi alakası için teşekkür ediyorum” dedi ve duyarlı vatandaşları sokak hayvanlarına yardım etmeye çağırdı.

AHMET KIRMIZI – Pazaryeri Gündem

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu