Gündem

İl Tarım ve Orman Müdürü Yoldaş ve Başkan Tuna, yanan ahırda incelemelerde bulundu

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş ve Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna, Yörüközü mevkiindeki ahırda çıkan yangında hayvanları telef olan üreticiyi ziyaret ettiler.

Yangın yerinde incelemelerde bulunan İl Tarım ve Orman Müdürü Yoldaş,  “Bozüyük ilçemiz Dodurga Beldesinde küçükbaş hayvancılık yapan Abdullah Oğuz adlı üreticimize ait işletmede, pazar günü sabah saatlerinde yangın çıkmıştır. İşletmede bulunan 270 adet hayvandan 43 âdeti telef olmuştur. Ayrıca işletmede bulunan 60 çuval hayvan yemi, 2 adet otomatik suluk ve 4 adette metal suluk zarar görerek kullanılamaz hale gelmiştir.  İl Müdürlüğümüz personeli hasar tespit çalışmalarını yapmış bulunmaktadır. Bizlerde üreticimizin yanında olduğumuzu belirtmek üzere kendini ziyaret ettik, Kendisine Bakanlığımızın desteklemelerinden yararlandırmaya çalışacağız. Üreticimize tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ayrıca Yangının olduğu ilk andan itibaren sahada olan ve üreticimizin yanında bulunarak, desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Selim Tuna’ ya teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna ise sabah çıkan yangının söndürülmesi ve kaybın artmaması adına Belediye ekiplerinin çaba sarf ettiklerini belirterek, işletme sahibi Abdullah Oğuz’a geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu