Gündem

İlyasça’daki sondaj çalışmasında mutlu son "Saniyede 2.8 litre"

Bilecik’in Merkez İlyaşça köyünün yetersiz içme suyu problemi yapılan sondaj ile son buldu.

İlyasça köyünde 200 metrelik sondaj ile çıkartılan içme suyu yapılacak laboratuar içilebilir tahlil ve tetkiklerinin ardından İlyasça köyü halkının kullanımına sunulacak.

İl Genel Meclis Üyesi Zeki Kayadelen Pazaryeri Gündem’e yapılan sondaj çalışması ile ilgili verdiği bilgilerde, “Bilecik Merkez İlyasça köyümüzün içme suyu yetersizliği ile ilgili yaklaşık bir yıldır yürütmekte olduğumuz çalışmalarımızın devam eden sondaj ve takip çalışması sürecinde’ saniyede 2.8 litre “günlük yaklaşık 250 ton” su kaynağı bulunmuştur.

Bulunan suya gerekli olan üç günlük sondaj sağım süreci ve bulunan suyun yapılacak laboratuar içilebilir tahlil ve tetkiklerinin ardından İlyasça köyümüzün bu büyük su sorununu kökten çözmüş olacağız.

Bu önemli ve bir o kadarda güzel çalışma için büyük desteklerinden dolayı Bilecik Valimiz Sayın Bilal Şentürk bey’e Bilecik Milletvekilimiz Sayın Selim Yağcı vekilimize İl genel Meclis başkanımız Osman Yılmaz’a il genel Meclis Üyesi Mehmet Yılmaz’a Ak Parti merkez ilçe başkanımız Nail Öztürk’e özel idare su kanal hizmetleri müdürümüz Ozan Bakkal bey’e ve teknik ekibine, köylere hizmet götürme Birliği encümenlerimize ve yetkililerimize İlyasça köyü muhtarımız Ali Kader abimize, çalışmayı yürüten Sondaj ekibine ve bütün katkısı ve emeği geçenlere destek ve gayretlerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederiz. Merkez İlyasça köyümüze ve bütün köy halkımıza  hayırlı olsun” dedi.

Haber : AHMET KIRMIZI / Pazaryeri Gündem

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu