Gündem

İşleyen Eller, Milenyum Atölyesi unutulmaya yüz tutmuş meslekleri sosyal medyada tanıtıyor

Sosyal Medya sitelerinde açtıkları sayfa ve gruplarla unutulmaya yüz tutmuş meslekleri tanıtımını yapan Ustalar hünerlerini canlı yayınlar ile sergiliyor.

Facebook’ta  “İşleyen Eller, Milenyum Atölyesi” gurubu adı altında toplanan sanatseverler her gün bir birinden farklı meslek ve sanat dalını canlı izleme fırsatı buluyor.

Grup hakkında bilgiler veren T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Deri Kırkyama Sanatçısı Yasemin Akbulut, “Pandemi dolayısı ile yaşadığımız sorunlarımızı tüm Türkiye’deki sanatçı dostlarımız ile birlikte sosyal medya üzerinde kurduğumuz bir platformdan sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. İşleyen ellerimizi burada hareketlendirmeye ve gündemde tutmaya çalışıyoruz. Birçok ustamız yaşadığımız bu pandemi dolayısı ile sorun yaşadı atölyelerini kapatmak zorunda kaldı. Festivallerimiz, programlarımız iptal olduğu için sanatlarımızı ve zanaatlarımız göstermez olduk evlerimize kapandık ve bu çalışmalarımızı sosyal medya üzerinden değerli izleyenlerimize aktarmaya çalışıyoruz.  Sosyal Medyada Facebook sayfasında “İşleyen Eller, Milenyum Atölyesi” platformunu kurduk burada her gün unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi tanıtmaya yaşatmaya devam ediyoruz. Saat 16,da yayınlarımız başlıyor, değerli ustalarımız yayınlarda sanatlarını tanıtıyorlar. Her gün tarihi bilgilerini, yapım aşamalarını, bilgi olarak veriyorlar ve yedi aydır bu şekilde bu programı sürdürüyoruz bir yıla kadar devam edeceğiz ve sonucunda güzel bir etkinlikle bunu taçlandırmayı düşünüyoruz inşallah da pandemi de buna müsaade edecek ve bizde sanatlarımızı her zamanki gibi yapmaya, sürdürmeye yaşatmaya çalışacağız. Buradan bizlere destek olan sanatsever dostlara ve bizlere destek çıkan herkes’e teşekkür ediyoruz” ifadesinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu