Köy köy dolaşıp yaşlıların ekmeğini kapısına kadar götürüyor.

Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık köyünde köyün tek fırını köylerdeki yaşlı vatandaşların ekmeğini ayağına kadar götürüyor.

Koronovirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlara sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başladıktan sonra evin ihtiyacı olan ekmek için Pazaryeri Kaymakamlığının oluşturmuş olduğu ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ grubunu meşgul etmek istemeyen duyarlı köylüler, Kınık Köyündeki ekmek fırıncısı Cevat Turan’a sipariş ettikleri ekmekleri her gün kapısından alıyor.

Köy köy dolaşıp yaşlı vatandaşlara ekmeklerini taşıyan Fırıncı Cevat Turan, “Ülkemizde baş göstermiş Koronovirüs sebebiyle yaşlı insanlarımıza tedbir amaçlı uygulanan sokağa çıkma yasağı sebebiyle ihtiyar vatandaşlarımız bazı ihtiyaçlarını karşılayamamakta. Bazı çevre köylerden fırınımızla irtibata geçen ihtiyarlarımızın günlük ekmeğini kapılarına kadar götürüyorum. Kimi büyüklerimiz köyde beni kapısında karşılarken, kimileririnin de kapılarına astıkları poşetlere, çantalara ekmeklerini bırakıyorum. Bu zor günlerde onların ihtiyaçlarını giderebilmek çok güzel bir duygu” diye ifade etti.