Kınık köyünde hayırsever vatandaşlar sayesinde cami çehresi değişiyor

Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık köyünde hayırsever vatandaşların yardımı ile cami bahçesinin çehresi değişiyor.

Bilecik’te en çok ziyaret edilen köy olarak bilinen ve 140 yıldır ürettiği çömlekleri ile Bilecik’in tanıtımında büyük rol üstelenen Kınık köyü Caminin duvarları hayırsever vatandaşların yardımı ile yenileniyor.

Kınık Köyü Camii Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği Başkanı Alattin Şen tarafından başlatılan çalışmalara köy muhtarı İsmail Oruç’ta destek verdi.

Muhtar İsmail Oruç, “Köyümüzün yıpranmış çökme tehlikesi yaşayan, cami çevresindeki duvarların taşları, belli noktalarda düşmüş durumdaydı. Kötü bir görüntü oluşturan ve düzensiz görüntüsü ile görsel açıdan kirliliğin oluştuğu bu alanda, hayırsever vatandaşlarımızın desteği ve Dernek Başkanımız Alattin Şen, köylü halkımızla bir yenileme çalışması başlattık. Çalışmalar tamamlandığında köyümüzün çehresi daha güzel bir görünüme kavuşacak. Hayırsever vatandaşlarımız başta olmak üzere köyümüze desteğini esirgemeyen Pazaryeri Belediye Başkanımız Sayın Zekiye Tekin’e Kınık köy halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.