Gündem

Kaymakam Çırak’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Pazaryeri Kaymakamı Berker Çırak, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Çırak yayımladığı mesajında;

“Öğretmenlik, ilim, irfan ve bilgi hazinelerini cömertçe paylaşıp, zengin kültür düzeyine sahip nesillerin oluşmasında temeli atan ilk el olmak demektir. Öğretmenler yarınlarımızın neferleri olan gençlerimizin istifadesine sunan toplumumuzun rehberleridir.

Çocuklarımıza başarmayı, ahlaklı birer birey olmayı, iyiliğe ve güzelliğe dair ne varsa öğretmeyi azim ve kararlılıkla görev edinen öğretmenlerimiz bu uğurda fedakârca görev yapmaktadır.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk” Yeni kuşak en büyük cumhuriyetçilik dersini bu günkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır” sözleri ile öğretmenlerimizin önemine vurgu yapmıştır.

Başta 15 Temmuz gecesinde ve Vatan müdafaasında görevi başında şehit olmuş eğitimciler olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlere Allah’tan rahmet ve mağfiret diler, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dilerim.

Bu vesileyle, ulusumuzu yetiştirmek gibi kutsal bir görevi üstüne almış olan tüm Öğretmenlerimizin “ 24 Kasım Öğretmenler gününü” kutluyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu