Korsanların elinden kurtarılan Bilecikli denizci Gökhan Burhan’ın ailesi sevinçli

Nijerya açıklarında kaçırılan M/V Mozart adlı konteynır gemisinde korsanlar tarafından rehin alınan 15 Türk denizcisi kurtarılırken, aralarında bulunan Bilecikli Gökhan Buran’ın sağlık durumunun gayet iyi olduğu öğrenildi.

Belediye Başkanı Zekiye Tekin, M/V Mozart isimli bir Türk gemisi, Nijerya uyruklu silahlı korsanlar tarafından rehin alınan ve 15 mürettebatın kurtulduğu haberini AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım’ı ziyareti kapsamında öğrendi.

Başkan Tekin, İl Başkanı Serkan Yıldırım ile birlikte Gökhan Buran’ın ailesini telefonla arayarak ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

“Sevincimiz büyük”

Başkan Tekin, “Geçtiğimiz Ocak ayında Nijerya kıyılarında kaçırılan gemideki Gökhan Buran kardeşimizden haber bekliyorduk. Bu gün güzel haberi aldık ailesinden. Bu sevinçli haberi de AK Parti İl Başkanımıza hayırlı olsun ziyareti kapsamında aldık. Sağ olsun başkanımızda müjdeli haberi paylaştı Allah razı olsun. Aileyi aradık birlikte inşallah kardeşimizi Pazaryerinde de görmek nasip olur sevincimiz büyük sağ salim gelmelerini bekliyoruz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Bilecik dönüşü kaçırılan denizci Gökhan Buran’ın pazaryerindeki evini ziyaret ederek ailesi ile birlikte sevinçlerine ortak oldu.