Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde bulunan Küçükelmalı Tabiat Parkı yapılan çalışmalar tamamlandığında Türkiye’nin en gözde Tabiat parkı olacak.

Pazaryeri ilçesinin doğa turizminde adını duyuran ve yılda yaklaşık 250 bin misafir ağırlayan Küçükelmalı Tabiat parkı doğa manzarası ile ziyaretçilerin 4 mevsim Bilecik’teki gözdesi.

Küçükelmalı Tabiat Parkında yapımına devam edilen, Orman köşkü, kır lokantası, gözetleme kuleleri, yürüyüş yolları, balık tutma iskeleleri, anfi tiyatro, çocuk parkı ve aydınlatma çalışmalarında son aşamaya gelinildi.

Küçükemalı Tabiat Parkı Eskişehir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Kütahya, Ankara, İstanbul, İzmir’den günü birlik ziyaretçileri ağırlıyor.

Azimle ve gayretle temiz doğa mutlu yarınlar için çalışıyoruz diyen Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Küçükelmalı Tabiat Parkındaki çalışmaların son aşamada olduğunu ve kısa zamanda tamamlanacağını aktardı.

Başkan Tekin, “Pazaryeri Belediyesi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü olarak Küçükelmalı Tabiat Parkımızda çalışmalar devam ediyor ve çalışmaların büyük bir bölümü tamamlandı. Proje tamamlandığında Küçükelamalı Tabiat Parkı Bilecik’in gözdesi ve çevre illerden misafir akınına uğrayan turizm cenneti haline gelecek” dedi.