Gündem

Milletvekili Selim Yağcı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, İçişleri Komisyon üyesi ve Bilecik Milletvekili Selim Yağcı yayımladığı mesaj ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Milletvekili Selim Yağcı Dirilişin, Kuruluşun ve Kurtuluşun şehri Bilecik’i temsilen 100. yıl milletvekili olarak çatısı altında olmaktan onur duyduğum TBMM 23 Nisan 1920’den itibaren milli iradenin temsilcisi olmuş ve milli mücadeleyi zafere taşıyarak Cumhuriyet ile taçlandırmıştır ifadelerine yer verdi.

Milletvekili Yağcı yayımladığı mesajında,

“İnandığı yolda yürüyerek, milli mücadelenin zafere ulaşmasında ve Cumhuriyetin kurulmasında büyük emeği olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kurucu milletvekillerimizi ve kuruluşta önemli görevler üstlenen kahramanlarımızı rahmet ve saygı ile anıyorum.

Cumhuriyetimizin ilanının 97’nci yıldönümü kutlu olsun.

Malazgirt’te Sultan Alparslan’ın kazandığı zaferden bugüne Anadolu topraklarını yurt bilmemizin bedelini canlarıyla ödeyen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Türkiye’mizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştırmak, bu topraklardaki varlığımızı ebediyen korumak amacıyla tarihi bir mücadeleyi sürdürmek bizlere nasip oldu.

Kurulan tüm tuzakları, Allah’ın yardımı, milletimizin desteğiyle bozarak Cumhuriyetimizin 100. Yılına emin adımlarla yürüyoruz. İnşallah Cumhuriyetimizi daha nice yıllara, çok daha güçlü, çok daha müreffeh bir şekilde taşıyacağız. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.  “Hep Birlikte Daha İyiye Daha Güzele” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu