Gündem

Milletvekili Yağcı, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Yağcı yayımladığı mesajında;

“İstikbalimizin mimarı, öğretmenlerimize 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Osmanlı devletinin kurucu öğretmeni Şeyh Edebali diyarı Bilecik milletvekili olarak şükranlarımı sunuyorum.

Görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimizi ve ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Emekli olan öğretmenlerimize sağlıklı, hayırlı, uzun ömürler diliyorum.

‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ diyen bir medeniyetin mensupları olarak;

Öğretmenlik mesleğinin  sınıfta eğitim  öğretim verip aynı zamanda tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine hazırlamak olduğuna inanıyorum.

Türkiye’yi gelecek hedeflerine taşıyacak, tarihine sahip çıkan, medeniyet değerlerinin farkına varmış, fikrini ortaya koyabilen, üretken, bilgi ve sorumluluk sahibi nesilleri yetiştirecek olan Öğretmenlerimizin, çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında üstlendikleri sorumluğun büyüklüğünün farkındayız.

Öğretmenlerimizin her açıdan hak ettikleri değeri gördüğü, huzurlu ve güvenli çalışma ortamlarının sağlandığı, özlük haklarında iyileştirmelerin yapıldığı, huzur ve refah içinde yaşamaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Türkiye Cumhuriyetimizin 5. Hükümetinin Efsane Milli Eğitim Bakanı, Maarif Teşkilatının Mimarı Mustafa Necati Bey öncülüğünde çıkartılan Memleket Okulları kararnamesinin resmi gazetede yayınlandığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım 1928 gününün seneyi devriyesinde, Memleket Okulları kararnamesine imza koyan bakanlar kurulu üyelerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Görevi başındaki öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, eğitim camiamızın tüm mensuplarının 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum” ifadelerinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu