Gündem

Milletvekili Yağcı, İlyasça köyündeki sondaj çalışmalarını yerinde inceledi

Bilecik’te “İlyasça Köyü’nde sular akmıyor” haberi ulusal ve yerel basında gündeme gelen İlyasça köyündeki sondaj çalışmaları devam ederken, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, köydeki sondaj çalışmalarını yerinde inceledi.

KÖY-DES projesi kapsamında İlyasça köyünde devam eden sondaj çalışmalarını inceleyen Milletvekili Selim Yağcı’ya İl Genel Meclis Bakanı Osman Yılmaz, İl Genel Meclis Üyeleri Zeki Kayadelen, Mehmet Yılmaz, AK Parti Merkez ilçe Başkanı Nail Öztürk,  köy muhtarı Ali Kader eşlik etti.

İlyasça köyünde vatandaşlar 3 gün boyunca çeşmelerinden sularının akmadığını açıklamasının  ardından İl Genel Meclis Üyesi Zeki Kayadelen basında çıkan haberler sonrası o iddialara yanıt vermiş yayınladığı fotoğraflarla o iddiaların asılsız olduğunu belirtmişti.

İl Genel Meclis Üyesi Zeki Kayadelen o iddialar hakkında yaptığı açıklamada, “Bilecik merkez İlyasça köyümüzün bir süredir yetersiz gelen içme suyu sorunuyla ilgili bazı yerel basın kuruluşlarında ve bazı özel sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama ve paylaşımlar gerçeği hakikati yansıtmamaktadır.

Bilecik Milletvekilimiz sayın Selim Yağcı’nın yakınen takip ettiği ve büyük destekleriyle Merkez İlyasça köyümüzün içme suyu sorunu hakkında; Bilecik Valimiz sayın Bilal Şentürk bey’in onayı büyük desteği ve takipleriyle İl genel meclis başkanımız Osman Yılmaz’ın büyük gayretleriyle, Özel İdare yetkililerimiz, su kanal hizmetleri müdürlüğü yetkililerimiz, Köylere hizmet götürme birliği KÖY-DES Encümenlerimiz ve yetkililerimiz ve İlyasça köyü Muhtarımız Ali Kader ile birlikte ciddi özverili bir çalışma süreci yürütülmüştür.

Bu Süreç; İlyasça köyü muhtarlığımızın yapmış oldukları başvuru üzerine, yetersiz gelen içme ve kullanma suyu ile ilgili olduğu için ilgili kurum ve birim yetkililerimiz gereken hassasiyet ve ivedilik içinde öncelikli ele almış, yapılması gereken çalışmalarla birlikte, Jeolejik ve jeofizik yer tespitleri yapılmasından ve ödeneğinin ayrılmasından sonra ilyasça sınırları içinde tespit edilen en güçlü konuma sondaj çalışması için ihaleye çıkılmış ve ihalesi yapılmıştır.

Bu süre zarfında ihtiyaca göre talep edildiğinde su kanal hizmetleri müdürlüğümüzce su takviyeleri gerçekleştirilmiştir ve talebe göre gerçekleştirilmektedir.

Bilecik merkez 46 köyümüz içerisinde nadir içme suyu yetersizliği problemi olan İlyasça köyümüzün su sorunu ile ilgili Sayın Valimiz Bilal Şentürk Bilecik Milletvekilimiz Sayın Selim Yağcı ve il genel meclisi başkanımız Osman Yılmaz’ın yakın takip ve büyük destekleriyle sorunun çözümü noktasında çalışmalarımız sürmektedir Kamuoyunun bilgisine sunarım” ifadelerine yer vermişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu