Gündem

Milletvekili Yağcı “Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun”

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, İçişleri Komisyon üyesi ve Bilecik Milletvekili Selim Yağcı yayımladığı mesaj ile Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun dedi.

Milletvekili Yağcı Mevlid kandili dolayısı ile yayımladığı mesajında,

Değerli hemşehrilerim

“Peygamberimizin insanlığa getirdiği değerleri toplumun tüm kesimine ve en önemlisi gönül coğrafyamıza anlatıp tanıtarak, günümüz problemlerine nebevi referanslarla çözüm üretirken var olan Peygamber sevgisini pekiştirme önceliği ile Mevlid-i Nebi Haftası’nın hayırlara, yeni ve özgün çalışmalara vesile olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Hazreti Peygamberimizin veladeti münasebetiyle çarşambayı perşembeye bağlayan gece idrak edeceğimiz Mevlid Kandili’nde yaptığımız duaların, kıldığımız namazların, hayır ve hasenatların yüce rabbimin dergahı izzetinde kabul olması ve hepimizi Hazreti Nebi’nin şefaatine nail olanlardan eylemesi en büyük dileğimdir.

Ülkemiz başta olmak üzere yeryüzünde İslam’i ve insani değerlerin yaygınlaşması çabamızın hedefine ulaşması toplumda iyiliğin, güzelliğin hakim olması için aileden başlayarak,  gençlerimizi, çocuklarımızı en güzel şekilde yetiştirme mücadelesini sonuna kadar sürdürmek birer Müslüman olarak boynumuzun borcudur.

Bir yetim ve öksüz olarak, en çok da çocukların peygamberi olan sevgili peygamberimiz Hazreti Muhammed(s.a.v)kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğü bir cahiliye toplumundan, tüm insanlığa örnek olan bir medeniyetin doğmasını sağladı.

Cehaleti, taassubu ve önyargıları yıkarak kız-erkek ayrımcılığını bitirip bütün çocuklar için adaleti, merhameti ve şefkati bütün insanlığın rehberi kıldı.

İslam alemi sancılı imtihan ve zorluklarla dolu günlerden geçerken, gönül coğrafyamızda zulmün, terörün, işkencenin ve daha nice dinimizce ve Peygamberimizce yasaklanmış fiilin her gün, her an işlendiği bir döneme ne yazık ki şahitlik ediyoruz.

Peygamber Efendimizin ümmeti olarak Çocuklarımızı istikbale hazırlamak için çalışıyoruz.

Bu vesile ile tüm hemşehrilerimin ve Türk İslam aleminin mevlid kandili mubarek olsun.Allah bizleri ve tüm ümmeti ve Muhammedi şefaatine nail eylesin” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu