Gündem

Milletvekili Yağcı, “Söğüt’te bulunan altın rezervinin dünyanın sayılı altın rezervleri arasında yer alıyor”

Bilecik’in Söğüt ilçesinde Gübretaş’a ait maden sahasında 3.5 milyon onsluk altın varlığı tespit edilirken, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı yaptığı açıklama ile bulunan altın rezervin dünyanın sayılı altın rezervleri arasında yer aldığını belirtti.

Milletvekili Yağcı yaptığı açıklamada, “Covit 19 ile verdiğimiz amansız mücadele nedeniyle yaşadığımız zorlu süreç içerisinde diriliş, kuruluş ve kurtuluşun şehri Bilecik’imizin Söğüt ilçesinden gelen dünyanın sayılı altın rezervleri arasında ilk 5’e girecek maden sahası haberi ile milletimizin yüzü gülüyor.

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023 yılı öncesi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın milli ekonomi hassasiyeti çerçevesinde milli imkânlarla milli ekonomimize kazandırılacak olan bu altın rezervi 6 milyar dolarlık ekonomik potansiyeli Türkiye’mize oluşturacağı istihdam ile Bilecik ve Söğüt ekonomimize ciddi katkı sağlayacak.

Anadolu topraklarına birlik beraberliği getiren Osmanlının, kurucu Başkenti Bilecik ve Söğüt’ümüzün mümbit topraklarından 2023 hedeflerine giderken bulunan Altın rezervi vesilesiyle bereket fışkırmasının müjdesini TBMM’nin 100. Yıl milletvekillerinden birisi olarak bu müjdeyi vermenin onurunu yaşıyorum.

Türkiye’mize ve şehrimize maden sahasındaki varlığın müjdesini vermemize vesile olan hemşerilerimiz; Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı önceki dönem Bilecik Milletvekilimiz Fahrettin Poyraz ve Merkez Birliği başkanı Köksal Kacır ile tüm çalışma arkadaşlarına tebrik ve teşekkür ediyorum. Hep birlikte daha iyiye daha güzele..” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu