Gündem

Milletvekili Yağcı’nın ’10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ Mesajı

AK Parti Bilecik Milletvekili, İçişleri Komisyon Üyesi ve AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yrd. Selim Yağcı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim YAĞCI mesajında şu ifadelere yer verdi;

 ”Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. Yıl dönümünde saygı, rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Milletimizden aldığı güçle 1919 yılında başlayan istiklal mücadelemizi “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek 1923 yılında Cumhuriyetle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk gösterdiği bu büyük mücadele ile tüm dünyanın hayranlığını kazanmış bir liderdir, bizlere emanet ettiği  Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza etmek, milletimizin her bir ferdiyle birlik ve beraberlik içinde, Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; onun kendi deyimiyle ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine’ çıkarmak amacıyla hiç durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz ve 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100.yılında hedeflerimize hep birlikte ulaşacağız.

Küresel pandemiye karşı mücadelede içinden geçtiğimiz bu sıkıntılı dönemler de inşallah kısa sürede bitecek, çok daha aydınlık ve huzurlu günler bizleri kucaklayacaktır.’ Rabb’im yar ve yardımcımız olsun.”

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 82 yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Vatanımız için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla, minnetle ve şükranla yâd ediyorum”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu