Gündem

Pazaryeri belediyesi 3 ay daha kira almayacak

Bilecik’in Pazaryeri Belediyesi Belediye bünyesindeki mülklerde kiracı olarak oturan vatandaşlardan kira almayacak.

Ülke genelinde Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler neticesinde birçok işyerleri kapatılıp çalışmazken, Pazaryeri Belediyesi meclis kararları ile Belediye bünyesindeki mülklerde kiracı olarak duran esnaflardan bir müddet kira almama kararı aldı.

Pazaryeri Belediyesinin Aralık ayındaki Meclis toplantısı sonrası bir açıklama da bulunan Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “Pazaryeri Belediyesi mülklerinde kiracı olarak bulunan 40 esnaf hemşehrimiz var. Koronaviriüs tedbirleri kapsamında esnaflarımız işlerlerini açamıyor. Mayıs ayında Meclis gündeminde aldığımız kararlar ile esnaflarımızdan kira almıyoruz. Pazaryeri Belediyesi olarak esnafımızın her zaman yanında olduk, olmayı da sürdüreceğiz. Kiracımız olan esnaflarımızdan Mart ayı sonuna kadar kira almamayı sürdüreceğiz onlara biraz olsun destek sağlamış olacağız” dedi.

2020 yılında ilçede suya zam yapılmadığını belirten Başkan Tekin, Aralık ayı meclis toplantısında alınan kararların Pazaryeri İlçesine hayırlı olmasını dileyerek meclis üyelerine teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu