Gündem

Pazaryeri caddeleri klorlu su ile yıkandı

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde korona virüsüne karşı başlatılan dezenfekte çalışmaları devam ederken cadde ve kaldırımlar, klorlu ve deterjanlı suyla yıkanarak temizlendi.

Pazaryeri Belediyesi’ne bağlı Temizlik İşleri Ekipleri, dezenfekte çalışmalarının yanı sıra, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve kaldırımları klorlu, sabunlu suyla temizleme çalışması yapıyor.

Ekipler bu kapsamda merkez Bursa Caddesi, Bahattin Şeker caddesi ve ara sokaklarda temizlik, klorlu su ile yıkama çalışması gerçekleştirdi.

Öte yandan İlçe Pazarında tedbirlerini arttıran Pazaryeri Belediyesi Zabıta Amirliği ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler Pazarcı esnafına HES kodu denetimi gerçekleştirdi.

Pazar girişinde uygulama yapan Belediye ekipleri ise pazara gelen vatandaşların Maske kontrollerini gerçekleştirerek ateşleri ölçüldü.

İlçe halkına maske, mesafe ve temizlik kurallarını hatırlatan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “Belediye ekiplerimiz insan hareketinin yoğun olduğu caddelerde temizlik ve klorlu su ile yıkama çalışmaları gerçekleştirdi. Pazaryeri Belediyesi olarak ilçe halkımızın sağlığını önemsiyoruz. Son günlerde ilçemizde görülen vaka artışlarından korunmak için Maskelerimizi takalım, sosyal mesafe kurallarına uyalım, hijyen kurallarına uyarak sağlıklı yaşayalım” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu