Pazaryeri Gündem olarak Renkli tamamladığımız bir yılı geride bıraktık

Pazaryeri Gündem olarak Renkli tamamladığımız bir yılı geride bıraktık,

Pazaryeri ilçesinde yayın hayatına başladığımız ilk yılımızda Pazaryeri Gündem olarak bazı kuruluşlardan ayrımcılığı yaşadık. Asla vazgeçmediğimiz Doğru Tarafsız Haber anlayışımız ile Kimseye boyun eğmedik yalakalık yapmadık. Pazaryeri Gündem olarak Tarafımıza ulaşan haberleri Haber Ajansları ile paylaşarak Pazaryeri ilçesinin sesi olduk.

2019 da İlk senemizde,

Pazaryeri’nde en çok okunan yerel haber sitesi olmanın mutluluğunu yaşadık.

2019 Yılında AK Partili Eski Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Pazaryeri Hanımlar için ilçede Hanımlar Lokalini açtı açılmış olan Hanımlar Lokali Bilecik ilimizde İlk oldu.

Pazaryeri halkı Eski Başkan Muzaffer Yalçın’ın 10 yıllık başkanlık döneminde Pazaryeri İlçesine kazandırmış olduğu hizmetleri için teşekkür ediyor ve yapılan hizmetler hala ilçede konuşuluyor.

2019 da Pazaryeri İlçesi Tarihinde ilk kadın belediye başkanı aday adayları ile tanıştı,

2019 Mart Yerel Seçimleri Türkiye de Sürpriz olarak karşılansa da Pazaryeri Halkı hür iradesi ile Türkiye Tarihinde bir ilki gerçekleştirdi ve İlk Bağımsız Kadın Belediye Başkanını ilçeye Başkan yaptı ve Pazaryeri ilçesindeki kadınlar destekçisi oldu ve 31 Mart gecesi 15 yıl sekreterlik yaptığı Belediyenin balkonunda “Harikasınız Biliyor musunuz? Çok değerli büyüklerim, sevgili kardeşlerim, değerli ağabeylerim, ablalarım, kuru idik yaş olduk ayak idik baş olduk kanatlandık kuş olduk uçtuk elhamdülillah. Sekreter olarak başladım sizler bana güvendiniz, sizler bana inandınız, benimle yola çıktınız, bu gün karşınızda belediye başkanı olarak duruyorum. Dün dedik sehpa da konuşuyoruz bu gün yarın balkondan konuşa caz dedik. Zekiye Tekin yalnız değil, Zekiye Tekin’in arkasında kocaman bir pazaryeri var. Hepinize ayrı ayrı canı gönülden teşekkür ediyorum” diye balkon konuşması yapmıştı.

2019 yılında Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Pazaryeri Bursa karayolu Ahı dağı 5 etap çalışmalarının bittiğini, Gümüşdere Köyü ile Pazaryeri arasındaki kısmın da yapılacağının müjdesini vermişken, Ankara – İzmir – Bursa – İstanbul otobanının Pazaryeri ilçesinden geçecek kısmının 2020 yılı programına alındığını çalışmalarının başlanacağı müjdesini Pazaryeri halkına tekrar duyurdu.

2019 yılında Eski Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın’ın ve Pazaryeri Kaymakamlığının başlatmış olduğu “çömleğe birde kadın eli değsin projesini ilçemizde hala devam ettiren Belediye Başkanı Zekiye Tekin, açılan kurs ile Pazaryeri’li kadınlara İşkur destekli Çömlekçilik sanatını öğretime devam ettiriyor. Her fırsatta “Unutulmaya yüz tutmuş meslekleri ilçemizde yaşatacağız” diyen Başkan Tekin, Pazaryerili hanımlar için açmış olduğu Ahşap oymacılı kursu ile Dereköy köyümüzde eskiden yapılan Ahşap oymacılığını Pazaryerili hanımlar sayesinde ilçede tekrar canlandırarak Pazaryerili kadınlara istihdam sağladı. Halıcılık ve yorgancılık üzerine de kurs açma çalışmalarının yapıldığını her zaman belirtti.

2019 yılında bu daha başlangıç sloganı ile Pazaryeri ilçesine duyurduğu “Fasulye ve meyve kurutma, konserve soğuk hava deposu” projesi ile çiftçilere müjde vererek Her zaman Pazaryeri Belediyesi olarak çiftimizin destekçisi olacağız dedi.

2020 yılınızın daha renkli geçmesi ümidiyle… iyi yıllar Pazaryeri 
Pazaryeri Gündem