Pazaryeri ilçesi Turizm bölgesi olmaya aday

Pazaryeri ilçesi Turizm bölgesi olmaya aday

Bilecik’in Pazaryeri ilçesi mesire alanları ve göletleri ile turizm bölgesi olmaya aday

Bilecik’in göletler diyarı olarak bilinen, Bozcaarmut göleti, Küçükelmalı Tabit Parkı, Esere göleti, Mustafa Eldemir barajı, Büyükelmalı barajı, Dereköy mesire alanı, Sarnıç göleti ile köklü bir tarihe sahip ve ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen Pazaryeri ilçesi yapılan çalışmalar ile birlikte turizm bölgesi olma yolunda.

Küçükelmalı Tabiat parkındaki çalışmaların tamamladığını vurgulayan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “Küçükelmalı Tabit Parkında 2018 yılında Pazaryeri Belediyesi ve Doğa Koruma Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğünce yapımına başlayan sosyal yaşam alanları tamamladı. İnşallah önümüzdeki günlerde vatandaşların hizmetine açılacak” diye ifade etti.

İl Kültür Turizm müdürü Serkan Bircan ile Pazaryeri ilçesindeki çalışmalarını değerlendiren Başkan Tekin, “Pazaryeri ilçemizin Turizm bölgesi olma yolunda hazırladığımız projelerimizi İl Kültür ve Turizm müdürümüz Serkan Bircan ile değerlendirdik. İlçemizin kültürel mirasları ve ilçemize özgün ürünlerinin tanıtımını yaparak  Turizm adına Pazaryeri ilçemizin adını duyurmaya devam edeceğiz. İl müdürümüz Sayın Serkan Bircan’a ilçemize verdiği değer ve destekleri için teşekkür ederim” dedi.