Pazaryeri ilçesinde normalleşme sürecinde yeni tedbirler

Sondakika

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca Bozcaarmut göleti ve Küçükelmalı Tabiat parkında kamp çadırı kurmak, piknik yapmak yasaklandı.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Pazaryeri Kaymakamı Berker Çırak başkanlığında toplanarak Pazaryeri İlçesinde Kontrollü sosyal hayat süreci ile ilgili kararlar alındı.

İlçede daha önce piknik yapılması yasaklanan Bozcaarmut göleti ve Küçükelmalı göletlerinde uygulanan yasakların devamı sürdürülürken gerçekleşen toplantıda İlçe Hıfzıssıhha Meclis kararları ile Bozcaarmut ve Küçükelmalı göletlerinde toplum sağlığı açısından oluşan riski yönetmek ve korona virüsün yayılım hızını kontrol altına almak amacıyla kamp yapmak, çadır kurmak, balık tutmak, piknik yapmak ve benzeri faaliyetlerin durdurulmasının devamına karar verildi.

İlçe Hıfzıssıhha Meclis ayrıca, Kontrollü sosyal hayat sürecine uygun olarak salgınla mücadelenin temel prensipleri olan temizlik, maske ve fiziki mesafe kuralları doğrultusunda Pazaryeri ilçesinde bulunan Bursa caddesi, Bahattin Şeker caddesi, Çarşı meydanı, Pazar alanında sigara içmek gerekçesiyle maskelerin çıkarılmaması kararını aldı.

İlçe Kaymakamı Berker Çırak, Pazaryeri ilçesinde kontrollü sosyal sürecin başlaması ile birlikte ilçe halkına alınan tedbirlere uymaları konusunda uyarılarda bulunarak maske, mesafe, temizlik kurallarını hatırlattı.

Pazaryeri Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleşen İlçe Hıfzıssıhha Meclis toplantısına Kaymakam Berker Çırak’ın yanı sıra Belediye Başkanı Zekiye Tekin, İlçe Jandarma Komutanı İlhan Canseven, İlçe Emniyet Amiri İnan Kılıçoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, Devlet Hastanesi Baş Hekimi Dr. Merve Çetin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serdar Sert ve Eczacı Şaziye Karakuş katıldı.