Pazaryeri’nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi 106. yılı töreni

Pazaryeri’nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi 106. yılı töreni

Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yılı  dönümü töreni düzenlendi.

Hükümet Konağı önünde gerçekleşen törende İlçe Kaymakamı Berker Çırak ve Belediye Başkanı Zekiye Tekin, tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

Günün öneminin anlatıldığı konuşmaların ardın öğrenciler şiir okudu ilçedeki okullarda şiir, resim ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Çırak ve Belediye Başkanı Tekin tarafından ödüller verildi.

Gerçekleşen tören sonrası Şehit Jandarma Er Sedat Çakır’ın Sarıdayı köyünde bulunan kabrine çiçekler bırakıldı, bütün şehitler için Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Pazaryeri İlçesindeki 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi 106. yılı törenine Kaymakam Berker Çırak ve Başkan Zekiye Tekin’in yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı İlhan Canseven, İlçe Emniyet Amir İnan Kılıçoğlu, AK Parti Pazaryeri İlçe Başkanı İsmail Soydan, AK Parti Pazaryeri Kadın Kolları Başkanı Büşra Kanat, İl Genel Meclis Üyeleri Mehmet Pulat, Alattin Emral, ilçe protokolü, daire amirleri, şehit yakınları, gaziler, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.