Pazaryeri’nde Dere yatağına düşüp sıkışan ineği Belediye Ekipleri Kurtardı

https://www.youtube.com/watch?v=6g3zPoXi4ag

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde dere yatağına düşüp iki ağaç arasına sıkışan ineği Pazaryeri Belediyesi Ekipleri kurtardı.

İlçeye bağlı Kınık köyünde yaşanan olayda  köye bağlı Kavaklı yüzü mevkiinde Çiftliğinin bahçesine otlaması için büyükbaş hayvanlarını otlaması için salan Yakup Tokmak bir ineğinin eksik olduğunu fark etti.

İneğini aramak için dere yatağında arama yapınca, yaklaşık 3 metre derinlikte dere yatağında iki ağaç arasında sıkıştığını fark etti. Kendi imkanları ve akrabalarının yardımı ile ineği sıkıştığı yerden çıkartamayan Yakup Tokmak durumu hemen Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’e iletti.  Konuya duyarsız kalmayan Başkan Tekin, Dere yatağının ağaçlık ve ormanlık olmasından dolayı İtfaiye ekipleri yerine bölgeye Pazaryeri Belediyesine ait kepçe ve Personel gönderdi.

Belediye Ekiplerinin yaklaşık 1 saatlik çalışması sonrası ağaçlar kesilerek İnek sıkıştığı yerden Kepçe yardımı ile kurtarıldı.

Yardımlarından dolayı Belediye Başkanı Zekiye Tekin’e teşekkür eden Yakup Tokmak, “Büyükbaş hayvanlarımdan bir tanesi çiftliğimin yanındaki dere yatağına düşerek iki ağaç arasında sıkışmış. Çok uğraştık kendi imkanlarımız ile çıkartamadık. Çare olarak Belediye Başkanımız Zekiye Tekin’e ilettik oda bizlere yardımcı oldu. Belediye Ekiplerine ve Başkanımıza Teşekkür ediyorum. İneğim dere yatağına düşünce birkaç kemiği kırılmış. Veteriner hekim kontrolünde kesilmesine karar verdik” dedi.