Gündem

Pazaryeri’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı

Bilecik’in Pazaryeri İlçesinde Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dün Pazaryeri İlçe Kaymakamı Berker Çırak ve Belediye Başkanı Zekiye Tekin Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne çelenk sunması ile başladı.

Pazaryeri ilçesindeki bugün  gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Hükümet Konağı önünde saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması sonrası ilçe Kaymakamı Berker Çırak, tebrikleri kabul etti.

Kaymakam Çırak, gerçekleşen törende yaptığı konuşmasında “Değerli Pazaryerililer, sevgili gençler, çok kıymetli şehit ailelerimiz ve gazilerimiz diyerek yaptığı konuşmasında, “Bugün, tarihi kutlu zaferlerle dolu olan büyük milletimizin bağımsızlık ülküsü uğrunda, gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Samsunda başlattığı hareketin, eşine az rastlanır bir kahramanlık neticesinde ulaştığı son nokta olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yılını kutlamanın eşsiz heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizi kurmak ve yaşatmak uğrunda Kurtuluş savaşından bugüne kadar büyük fedakarlıklar gösteren, başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklal ve İstikbal uğrunda canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

İlçede dereceye girmiş öğrencilere İlçe Kaymakamı Berker Çırak, Belediye Başkanı Zekiye Tekin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci tarafından hediye verildi

Hükümet Konağı önündeki program Şehit Zafer Koyuncu İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde Şehit Bilal Özcan Parkının açılışı ile devam etti.

Gerçekleşen Programa İle Kaymakamı Berker Çırak, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Soydan, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Haluk Filizli, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Orhan Mergen, İlçe Jandarma Komutanı İlhan Canseven, İlçe Emniyet Amiri İnan Kılıçoğlu, İl Genel Meclis üyeleri Alattin Emral, Mehmet Pulat, Meclis üyeleri, Gaziler, Şehit yakınları, Muhtarlar, resmi daire müdürleri İlçe Protokolü, öğrenciler, katılırken dünkü törene katılmayan Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı Metin Polat ve İYİ Parti ilçe Başkanı Ender Metin’de katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu