Gündem

Pazaryerinde endişeli bekleyiş sürürken Başkan Tekin hüzünlü aileyi ziyaret etti

Türk gemisinde kaçırılanlardan biri olan Gökhan Buran’ın Pazaryeri ilçesindeki evinde endişeli bekleyiş hakim olurken, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin hüzünlü aileyi yanlız bırakmadı.

Türk gemisine korsan saldırısında kaçırılan 15 kişinin isimleri belli olurken, bunlardan birininde Pazaryeri ilçesinden Gökhan Buran (37) olduğu öğrenildi.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, olayın duyulması ile birlikte hüzünlü Buran ailesini yanlız bırakmazken, annesi Adile ve eşi Nadire Buran’ın bir an olsun yanından ayrılmadı.

Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “Birisi ilçemizden olmak üzere 15 vatandaşımız dün gece Batı Afrika ülkesi Gine açıklarında Gine açıklarında M/V Mozart isimli bir Türk gemimizde Nijerya uyruklu silahlı korsanlar tarafından rehin alınmıştır. ilk olay anından beri Pazaryeri ilçemizde ikamet eden Gökhan Buran kardeşimizin ailesini evlerinde ziyaret ederek annesi Adile ve Eşi Nadire hanım ile hüzünlerini paylaştık. Milletvekilimiz Sayın Selim Yağcı’da ailemiz ile görüşerek Ülke olarak gerekli Politik adımların atıldığını Gökhan Buran kardeşimizin ve 14 denizci kardeşimizin salimen Türkiye’ye dönmesi için tüm imkanlarımız seferber edildiğini iletti. 15 denizcimizin ailelerin hüzünlerini paylaşıyorum geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Malesef ki bu üzücü olay da 2 gemi mürettabımız da korsanlar tarfından öldürülmüştür. Hayatını kaybeden denizcilerimize Allah’tan rahmet acılı ailelerine sabırlar diliyorum” dedi.

Öteyandan İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada “Geminin saldırıdan kurtulan 3 personeliyle Gabon’a doğru hareket ettiği bilgisini alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, süreci yakından takip ettiğini ve kaçırılan gemi personelinin kurtarılmasıyla ilgili bütün yetkililere talimat verdiğini ifade etti” denildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu