Gündem

Şehit Bilal Özcan parkı törenle açıldı

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde Şehit Bilal Özcan parkı törenle açıldı.

Pazaryeri ilçesi Dereköy’lü nüfusuna kayıtlı,  2011 yılında Hakkari’nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Komando Asteğmen Bilal Özcan adına Şehit Zafer Kalyoncu İmam Hatip Ortaokulunun bahçesinde yaptırılan Park düzenlenen tören ile hizmete açıldı.

Şehit babası Ali Osman Özcan’ın katkısı ile oluşturulan parka yardım severler de katkıda bulundular.

Şehit Bilal Özcan Parkı’nın açılışını İlçe Kaymakamı Berker Çırak, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Şehit Bilal Özcan’ın babası Ali Osman Özcan, annesi Sadiye Özcan, Şehidimizin Eşi Fatma Betül Özcan, İlçe Jandarma Komutanı İlhan Canseven, İlçe Emniyet Amiri İnan Kılıçoğlu yaptı.

Açılış öncesi Kaymakam Çırak ve Başkan Tekin şehidin babası Ali Osman Özcan, annesi Sadiye Özcan’a teşekkür belgesi ve tablo takdim etti.

Şehit Zafer Koyuncu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İslam Özkül Şehit Bilal Özcan Parkının açılışında, “Şehit Bilal Özcan Parkı sadece bir park olmanın ötesinde okul bahçemizde böylesi güzide bir eser aynı zamanda bir Fen Labaratuvarı/Matematik Sınıfı ya da Sosyal Bilgiler Laboratuarı kadar anlam ifade eden bir çalışmadır. Yaptırılan bu park, çocuklarımızın sosyalleşmesinin yanında, oyun çağındaki çocuklarımızın, bu alanda enerjilerini atarak, derse hazır bulunuşluluk bakımından önemli bir görev ifa edecektir. Eğitime çok fonksiyonlu katkısının yanında yediden yetmişe tüm Pazaryerlilere de hizmet verecek olması bakımından bir parktan öte, daha da anlamlı bir çalışma olmuştur.

her eserin bir yapanı ya da yaptıranı vardır. Asıl yapan ve yaptıran kuşkusuz şehidimiz Bilal Özcan’dır. Aynı zamanda bu ruhu buraya taşıyan, oğlunun ismini burada bayraklaştıran Şehit Babamız Ali Osman Özcan ve Şehit Annemiz Sadiye Özcan’dır. Eli öpülesi şehit ailemizi böylesi bir çalışmayı hayal edip hayat vermeleri bakımından en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Allah onlara sabrı cemiller versin. Sevsinler ve sevinsinler… Bir şehit babası olmak, bir şehit annesi olmak herkese nasip olmuyor. İsmini yaşattıkları parklarda oğullarının da ölmediğini görmekteler ve şehadetin ne kadar mübarek bir duygu olduğunu yaşamaktalar yüreklerinde. Allah onlardan ve tüm şehit ailelerinden razı olsun.

Açılan bu park, Cumhuriyetimizin ilanının 97 ‘nci yılına armağan olsun! Aynı zamanda Cumhuriyet Bayramınız Kutlu olsun. Katılımlarınız dolayısı ile hepinize en kalbi saygılarımı sunar, karınca kararınca yapılan “Şehit Bilal ÖZCAN” Parkının ilçemize hayırlı olmasını diler saygılar sunarım” dedi.

Öte yandan Şehit Bilal Özcan’ın adını taşıyan İstanbul’da bir okul ve bir park bulunmakta.

Düzenlenen açılışa İlçe Kaymakamı Berker Çırak, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Şehit Bilal Özcan’ın babası Ali Osman Özcan, annesi Sadiye Özcan, eşi Fatma Betül Özcan, İlçe Jandarma Komutanı İlhan Canseven, İlçe Emniyet Amiri İnan Kılıçoğlu, AK Parti Pazaryeri İlçe Başkanı İsmail Soydan ve ilçe protokolü katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu